Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

  • 1692

   Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення. Рабство як в стародавній, так і сучасній формі - явище не тільки ганебне; це, за словами борця за скасування рабства Джона Уеслі, «огидна сукупність всіх гидот», якій немає місця в нашому світі.

     У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів, щодо перемогти над цим злом. План передбачає інтеграцію боротьби з торгівлею людьми в більш широкі програми ООН для того, щоб прискорити темпи розвитку і підвищити ступінь безпеки в усьому світі. Одним з найважливіших положень Плану є створення цільового фонду ООН для добровільних внесків на користь жертв торгівлі людьми, особливо жінок і дітей.

 У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняли резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

    З такою метою  в Драбівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості  проводяться семінари на тему « Ризики нелегальної трудової міграції».  Так в цьому році ,  до початку карантину, було проведено два таких семінари за участю 35 осіб безробітних. На  семінарах визначаються основні поняття цього виду злочину, його масштаби та групи ризику громадян. Основні «групи ризику» це: незаміжні жінки та одинокі матері, особи, які стали жертвами насильства в сім’ї,трудові мігранти, особи з проблемами здоров'я,особи, які користуються послугами шлюбних агенств, особи, які займаються проституцією, особи, які працюють в модельній сфері,молодь (зокрема діти вулиці, діти з асоціальних сімей, які вчиняли правопорушення або самі ставали жертвами злочинів). Служба зайнятості на своїх заходах інформує про шляхи правого захисту від  ризиків нелегальної трудової міграції при працевлаштуванні громадян як в Україні так і за кордоном.

Фото без опису