Звіт поліцейського офіцера Драбівської громади за  ІІ півріччя 2023 року

На протязі ІІ півріччя 2023 року  забезпечено облуговування  58 викликів та розглянуто 102 звернення  громадян.

Поліцейським офіцером громади, під час профілактичних заходів пов’язаних із протидією домашньому насильству на території Драбівської  територіальної громади щоденно починаючи з липня місяця перевіряються чотири кривдники.

Робота поліцейського офіцера громади спрямована на профілактику та попередження правопорушень. Реалізовуючи взаємодію поліції та органів місцевого самоврядування, більшість профілактичних заходів проводились спільно із службами Драбівської територіальної громади. Таким чином за липень - грудень 2023 року проведено 41 спільних виїздів, під час яких відвідано 25 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, 68 сімей внутрішньо переміщених, 13 з яких СЖО.  Під час проведення профілактики було виявлено та складено 8 адміністративних матеріалів за ст. 184 КУпАП відносно батьків чи осіб які їх замінюють, які неналежно виконують свої обов’язки щодо виховання своїх неповнолітніх дітей. Випадків неналежного виконання батьківських обов’язків у яких вилучено дітей та в подальшому позбавлені батьківських прав не має.

Одним із важливих видів профілактики та превентивної діяльності на території громади є спілкування та підвищення рівня правосвідомості молоді. У зв’язку із цим мною було проведено лекцію на тему: «Права дитини», «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Безпека дітей в мережі інтернет», «Негативний вплив тютюнових та алкогольних напоїв на організм дитини», «Тиждень безпеки дорожнього руху»,  «16 Днів проти насильства».

Поліцейськими офіцерами громади на постійній основі проводяться авто патрулювання території з приводу дотримання комендантської години, під час яких проводиться роз’яснювальна робота з власниками та продавцями кафе-барів, магазинів. Також проводилися бесіди з місцевими жителями та було розміщено інформацію на інформаційних стендах, щодо шахрайських дій в мережі інтернет, а також по телефону. Вказані вище патрулювання проводяться  з метою запобігання порушень громадського порядку, дотримання графіків роботи розважальних закладів, магазинів, та недопущення порушень з продажу алкогольних напоїв чи тютюнових виробів особам до 18 років.

Проводилися зустрічі та бесіди із громадянами направлені на розвиток правосвідомості серед населення. Однак, були випадки коли громадянами вчинялося дрібне хуліганство, тому відносно них складено 5 адміністративних матеріалів за ст. 173 КУпАП.

Однією із проблем на території Драбівської громади є порушення громадського порядку у вигляді розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, у заборонених законом місцях та поява у громадських місцях у п’яному вигляді. Впроваджуючи превентивні методи, поліцейськими громади проводяться роз’яснювальні бесіди із населенням в цьому напрямі та складаються адміністративні матеріали відносно порушників.

Під час патрулювання зони обслуговування та спілкування із населенням, отримано інформацію про осіб, які можуть займатися виготовленням та зберігання самогону. В ході перевірки інформації, деякі факти підтвердилися та відносно громадян, які займалися виготовленням та зберіганням самогону було складено 5 адміністративних матеріалів за ст. 176 КУпАП, а також винесено постанову за ст. 177 КУпАП.

Також, із метою запобігання керування транспортними засобами особами в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проводились нічні патрулювання із залученням груп реагування патрульної поліції. В ході таких патрулювань було складено 2 адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП та вилучено водійські посвідчення у порушників. Було винесено постанову за ст. 121 КУпАП на водія, який керував транспортним засобом з технічною несправністю.

Кожного тижня вибірково проводяться перевірки власників зброї на дотримання правил її зберігання. Під час виявлення порушень, відносно власників зброї складаються адміністративні матеріали.

Більш пріоритетним напрямом роботи поліцейських офіцерів  громади стала боротьба зі злочинністю. Були застосовані різноманітні підходи до виявлення та попередження кримінальних правопорушень. Постійні патрулювання в нічний та денний час, знайомство майже із кожним мешканцем громади, налагодження каналів зв’язку із населенням та роз’яснення алгоритмів дії при виявленні ними правопорушень.

Лише разом із Вами нам вдасться зробити Нашу громаду безпечною. Впроваджуючи механізми взаємодії громади та поліції, прошу надавати свої варіанти та алгоритми вирішення питань, які залишилися не вирішеними на території громади.

Головною ціллю плідної співпраці поліцейських з громадою та органами місцевого самоврядування є зниження правопорушень будь якого типу, створення безпекових осередків  на території громади та розвиток правової обізнаності серед населення.

Пам’ятайте, що поліцейський офіцер громади стоїть на сторожі безпеки мешканців, кожне повідомлення громадян не залишиться поза нашою увагою. Тільки разом ми зможемо забезпечити правопорядок і спокій, перемоги та миру нам усім.

ПОГ СП ЗРВП

ГУНП в Черкаській області

лейтенант  поліції                                                                      Юрій МУРАШКО