Закликаємо дотримуватись карантинних обмежень!

  • 581

Звертаємось до жителів Драбівської ОТГ з  проханням дотримуватись правил безпеки.

 

Рекомендації Міністерства охорони здоров’я для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Активно заохочуйте працівників з ознаками захворювання залишатися вдома:

? Працівникам, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), потрібно залишатися вдома і не приходити на роботу, доки у них не мине лихоманка та будуть відсутні будь-які інші симптоми ГРЗ (наприклад, кашель, задишка) щонайменше протягом 24 годин за умови незастосування засобів симптоматичної терапії (наприклад, засоби від кашлю, жарознижуючі).

? Забезпечте гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім`ї.

? За можливості необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно (відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Не допускайте перебування хворих працівників разом з іншим персоналом:

? Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому та повідомити сімейного лікаря, а при розвитку невідкладних станів (задишка, стійкий біль у грудній клітці) - звернутися за екстреною медичною допомогою.

 ? Під час транспортування хворий працівник має перебувати у захисній масці. Необхідно уникати громадського транспорту при переміщенні додому на самоізоляцію. Транспортувати особу можна на приватному транспортному засобі, при цьому рекомендується відкрити вікна. Особа, яка перевозить хворого, повинна використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри, рукавички).

Підкресліть необхідність перебування вдома під час хвороби, дотримання правил гігієни:

? Забезпечте наявність у санвузлах на робочому місці мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук, що містять не менше 60 % спирту. Розмістить дезінфікуючі засоби в різних місцях та конференц-залах, щоб заохотити дотримання правил гігієни.

? Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками (наприклад, смітники з педаллю).

Організуйте регулярне прибирання приміщень:

 ? Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються (робочі столи, кухонні стільниці та дверні ручки).

У разі виявлення особи з COVID-19:

? У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім'ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.

? Якщо співробітник контактував з особами, у яких було виявлено COVID-19, він повинен повідомити свого керівника, залишитись у самоізоляції  та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.