Фонд енергоефективності відкриває можливості фінансування комплексних проєктів через програму "Енергодім"

  • 414

Фото без опису

Фонд енергоефективності відкриває можливості фінансування комплексних проєктів енергомодернізації багатоквартирних будинків через програму "Енергодім".

В Україні 80% багатоквартирних будинків потребують модернізації. До цього часу держава підтримувала модернізацію житла лише через програму "теплих кредитів". Ця програма була і є ефективною, але вона пропонує лише короткострокові невеликі рішення - заміна вікон чи навіть некомплексні утеплення багатоквартирних будинків. Фонд енергоефективності сьогодні відкриває свої можливості по фінансуванню комплексних проєктів енергомодернізації через програму "Енергодім".

Ключове завдання Фонду енергоефективності - допомогти жителям багатоквартирних будинків покращувати свої умови життя, економити на енергоресурсах і менше платити за комунальні послуги".

Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми Фонду є те, що відшкодовуються витрати на енергетичний аудит, на розробку проєктної документації, експертизу і самих матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем.

Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета "легкий" та 50% для пакета "комплексний".

При цьому перші 300 ОСББ, які подадуть заяви і ці заявки будуть схвалені, отримають у рамках пакет "легкий" - 60% та 70% у рамках пакету "комплексний".

Фонд відшкодовуватиме 70% витрат на послуги енергоаудиту, розробки проєктної документації та енергетичної сертифікації, авторського технічного нагляду.

Внаслідок реалізації програми "Енергодім" очікують, що споживання енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках за пакетом "легкий" скоротиться на 20%, за пакетом "комплексний" - до 60%.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Фонд енергоефективності прогнозує, що до кінця 2025 року гранти в рамках програми “Енергодім” отримають 16 146 ОСББ.

Із 3 вересня 2020 року розпочався прийом заявок від ОСББ на участь в програмі з енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” від Фонду енергоефективності.

Програма діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.

Детальніше про програму Фонду енергоефективності можна ознайомитися за посиланням https://eefund.org.ua/materiali-dlya-osbb.