Сьогодні - День Державного Герба України

Дата: 19.02.2021 14:55

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Згадується у Конституції України 1996 року як знак княжої держави Володимира. Походить знаків Рюриковичів X—XII століття, з часів Київської Русі. Традиція використання герба-тризуба веде свій початок від герба Української Народної Республіки, від ухвал 12 лютого 1918 року Малої ради у Коростені та 22 березня того ж року Української Центральної Ради в Києві. Окрім тризуба історичними гербами українських державних утворень були руський лев, руська погоня, лицарі із самопалом Війська Запоріжського тощо. Згідно з початковими положеннями Конституції останній символ має бути складовою великого Державного Герба України.