Карантин продовжили до 30 квітня, країну знову ділять на зони

  • 368

 

Кабмін продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з коронавірусом до 30 квітня 2021 року.

Змін зазнає пункт 1 розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 № 338 та пункт 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 №?1236. Зміни діятимуть із 24.02.2021.

Таке рішення містить постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 17.02.2021 №?104.

Також із 24.02.2021 в Україні знову почне діяти адаптивний карантин. Жовтий рівень епіднебезпеки буде базовим для всієї країни, тому обмеження та протиепідемічні заходи дещо пом’якшать.

Дозволять:

  • проводити масові заходи (культурні, спортивні тощо, якщо на кожну особу виділять 4 кв. м площі, або зал буде наповнений понад 50% місць. Зараз у заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мають бути 5 кв. м площі;
  • відвідувати заклад освіти групами більше 20 осіб;
  • проводити матчі командних ігрових видів спорту. Умова — глядачі займатимуть половину передбачених місць;
  • працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години;
  • працювати басейнам, спортзалам та фітнес-центрам зі збільшеною кількістю відвідувачів.

Маска, що закриває рот та ніс в приміщеннях, ТРЦ та громадському транспорті, а також документи, що посвідчують особу, залишаються обов’язковими карантинними умовами.

У подальшому на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюватимуть «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

На помаранчевому рівні епіднебезпеки додаткові карантинні обмеження не встановлюватимуть. Проте, ОМС зможуть вводити додаткові обмежувальні заходи, аби запобігти поширенню інфекції.

Жорсткі карантинні обмеження вводитимуть на червоному рівні. За приклад буде січневий карантин. Запроваджуватиме червоний рівень епіднебезпеки Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Територія регіону протягом 48 годин повинна буде встановити додаткові обмеження.

Бажаємо всім нам досягнути зеленого рівня епіднебезпеки.?Його встановлюватимуть за умови, що рівень ?захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50% епідпорогу відповідного регіону. Другий критерій – виявлені методом ПЛР випадки інфікування COVID-19 складуть менше 5%.

Зелений рівень епіднебезпеки стане тим показником, з яким будуть скасовані певні карантинні обмеження.

Інші новини

Всі новини