«Інвестори чекають проектів від ОТГ», – Олександр Скічко

Дата: 24.02.2021 09:17

Інвестори мають кошти та готові вкладати їх у розвиток виробництв. Їм важливо отримати цікаві проекти та гарантії. Для того щоб розвиватися, громади мають проявляти ініціативу: готувати інвестпроекти та разом працювати над залученням інвесторів, – закликав голів ОТГ керівник облдержадміністрації Олександр Скічко.

– Реформа з децентралізації повністю змінила підходи в роботі тергромад і так, як було при сільських радах, коли на місцях чекали субвенції та розпорядження зверху щось зробити, вже не буде, – наголосив очільник ОДА. – Проектно-кошторисна документація, збір податків та інвестпроектів – ось сьогодення нинішніх територіальних громад. Чому я наголошую на інвестиційних проектах? На сьогодні в ОДА є певний «інвестиційний офіс», але наразі, вважаю, він працює неефективно. Коли приїздять інвестори, немає повноцінної презентації проектів, в які вони можуть вкладати кошти. І нам треба разом виправляти цю ситуацію.

Тож громади Черкащини закликали подавати інформацію про перспективні об’єкти для відбудови, для вкладання коштів, будівництва заводів, аби в ОДА могли її акумулювати й опрацювати, запропонувати інвесторам.

–  Є інвестори, які готові створювати робочі місця, вкладати в переробку, промисловість, але їм потрібніпроекти, – зазначив Олександр Скічко. – Ми готові стати майданчиком, який ці проекти презентуватиме. Але нам потрібна інформація від територіальних громад, адже на місцях ви знаєте ситуацію краще. Ми чекаємо її від вас. На сьогодні та громада буде успішнішою, яка працюватиме швидше, яка буде першою. Якщо ОТГ готова діяти, то ми максимально підтримуватимемо її ініціативи.

Однак, визнав посадовець, інвестору прийти в ОТГ та побудувати завод – це тривала бюрократична тяганина насамперед. В області беруться спростити цю процедуру та максимально допомогти.

– Усі центральні структури працюватимуть на результат. Я це дуже посилено контролюватиму, – резюмував Олександр Скічко.