АМУ: питання доступності будівель медичних закладів потребує невідкладного врегулювання

  • 513

Фото без опису

Останнім часом органи місцевого самоврядування досить часто звертаються до Асоціації міст України з проханням сприяти у відтермінуванні подачі сканованої копії документа, що підтверджує доступність будівель та приміщень закладів охорони здоров’я. Читати більше можна тут.

Асоціація міст України з 2020 року здійснює моніторинг цього питання та звертається до органів державної влади щодо якомога швидшого вирішення цього питання. Звертаємо увагу, що АМУ направляла листи до Прем'єр-міністра України Д.Шмигаля (переглянути) та до Міністра охорони здоров’я України М.Степанова (переглянути).

Аналітик АМУ з питань охорони здоров’я Світлана Осташко в інтервю газеті "Ваше здоров’я" зазначила, що результати аналізу даних дашбордів НСЗУ свідчать про те, що станом на початок березня 2021 року частка медичних закладів, що відповідають вимогам доступності, з числа усіх медичних закладів, складає лише 71,6%. З числа медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу, таким вимогам відповідають лише 62,9%. З числа ж медичних закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу на сьогодні відповідають вимогам доступності 80%.

Таким чином, виконання встановленої вимоги до 1 липня 2021 року виглядає сумнівним, а також призведе до формалізації процесу забезпечення доступності будівель та приміщень і спотворить принцип інклюзивності. 

?Зі статтею можна ознайомитися за посиланням.

Фото без опису