Затверджено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

  • 1213

Фото без опису

Відповідне рішення прийняли 14 квітня 2021 на засіданні Кабінету Міністрів України. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору розроблена у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України.

«Стратегія зі створення безбар’єрного простору розрахована на найближчі 10 років і покликана акумулювати ресурси у визначених в ній напрямках. В Україні вже впроваджуються принципи безбар’єрності, Стратегія, в свою чергу, покликана систематизувати цей процес та інтегрувати його у всі сфери життя», – зазначив Олексій Чернишов.

Процес розробки Стратегії був максимально прозорим та відкритим. В онлайн громадських обговореннях взяли участь близько 500 представників громадських, благодійних, міжнародних організацій, органів державної влади, а також експерти та фахівці аналітичних центрів і організацій громадянського суспільства. Завдяки такому підходу вдалось врахувати думки всіх сторін.

«Затвердження цього документу – це завершальний етап співпраці представників різних відомств, провідних експертів та громадськості. Завдяки консолідованим зусиллям розроблено документ, покликаний забезпечити створення безперешкодного середовища для усіх груп населення, надати рівні можливості кожному без виключення реалізовувати свої права, забезпечити рівний доступ до послуг та інфраструктури. Стратегія має бути опрацьована органами місцевого самоврядування, а робота з її реалізації відбуватись на основі відкритості, всебічної комунікації та взаємодії», – зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Передбачається 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня та економічна.

Наразі експерти Мінрегіону працюють над одним із напрямів Стратегії – фізична безбар’єрність. Спільно з експертами та громадськістю визначено три ключові блоки ініціатив, які можуть усунути фізичні бар’єри з щоденного життя: запровадження якісної системи моніторингу та контролю у сфері доступності, покращення нормативно-правової і нормативної бази у сфері доступності та підвищення якості освіти для фахівців у сфері доступності.

Стратегію розроблено міжвідомчою робочою групою при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли міністри, народні депутати України, представники Офісу Президента України, громадянського суспільства та експерти.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України.