ПРАВИЛЬНО ЗАСТОСОВУЄМО ПЕСТИЦИДИ

  • 485

Фото без опису

Драбівська селищна рада нагадує, що у зв’язку з початком весняно-польових робіт, з метою безпечного використання пестицидів та отрутохімікатів для людей, тварин та довкілля необхідно дотримуватись вимог, які встановлені Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, та є обов’язкові для дотримання усіма підприємствами, організаціями, господарствами, громадянами, що проводять будь-які дії з пестицидами та отрутохімікатами.

  1. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 ранку, а за межами населеного пункту всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Роботи необхідно проводити в безвітряну погоду. При швидкості вітру більше 4 м/с обприскування не допускається. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі та прохолодні дні з температурою навколишнього середовища нижче +100 С.
  2. В межах населеного пункту обробку дозволяється проводити тільки ранцевим обприскувачем. Штанговим, вентиляторним обприскувачами та гербігацію дощуванням треба проводити за межами населеного пункту з дотриманням санітарного розриву від меж населеного пункту – 300 м штанговим обприскувачем та гербігація дощуванням, 500 м вентиляторним обприскувачем.
  3. Для обробки індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені до роздрібного продажу «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповненнями до нього. Рекомендується в межах населеного пункту застосовувати біологічні методи боротьби зі шкідниками.
  4. Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки в радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, та оповістити мешканців населених пунктів про проведення робіт і строки, протягом яких забороняється перебування в обробленій зоні та поблизу.
  5. Купувати пестициди та агрохімікати слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи. Препарати повинні бути фасованими та герметично запакованими.

Першим кроком для безпечного застосуванням пестициду є етикетка – це документ, паспорт, який містить інструкцію щодо внесення та безпечного і правильного застосування пестициду її потрібно обов’язково прочитати.

Також звертаємо вашу увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин. У випадку виникнення спору щодо додержання громадянами правил добросусідства для вирішення питання найперше слід звертатися з заявою до відповідного органу місцевого самоврядування (сільська, селищна або міська рада, об’єднана територіальна громада).

Якщо ваші права дійсно порушено або вам завдано шкоди і конфлікт мирно не вирішується – збирайте доказову базу (акти обстежень, експертні висновки фото-, відео докази тощо) і звертайтеся за захистом своїх прав до суду. Порушення вимог чинного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Пам’ятаймо, що у всіх сторін є права і обов’язки, але лише взаємодіючи та поважаючи одне одного та природу ми зможемо зберегти довкілля і своє здоров’я.