До уваги громадян! На території громади виявлено отруйних змій!

У зв’язку з настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

З настанням теплих погодних умов ми частіше відвідуємо лісову місцевість, відпочиваємо на узбережжі річок та ставків. Водночас, із приходом активного тепла активними стають холоднокровні тварини, зокрема плазуни, а отже зростає ймовірність зустрітися з ними. Що і сталося із працівниками, які наводили лад на кладовищах у Драбові. Тому всім нам треба бути   обережними та  пам’ятати, як поводити себе при небажаній зустрічі із плазунами.

В Україні живуть три види отруйних гадюк, вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни. Вони розповсюджені по всій території країни, і багато видів мають природоохоронний статус. Не всі ці тварини є отруйними і зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки.

Змії у нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.

Щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість.

Важливо пам’ятати головне правило: змія НІКОЛИ не нападає першою.

Якщо її потурбували (випадково зачепили або наступили на неї) вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози — згортається «калачиком», зигзгоподібно вигинає тіло, окремі види сильно шиплять.

При укусі отруйної змії видно чіткі, великі отвори від передніх зубів. У неотруйної, як правило, дрібні зуби у 2 ряди.

Як уберегтися від укусів змій

1. Одягайте відповідне вбрання.

Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

2. Перевірте місце відпочинку.

Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.

3. Не торкайтеся неперевірених об’єктів.

Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

4. Не рухайтесь.

Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.

Хто в групі ризику:

діти;

люди похилого віку;

люди зі слабким імунітетом чи алергією.

Що робити, якщо вас укусила змія

Потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.

У разі укусу змії надайте постраждалому домедичну допомогу:

1. Переконайтесь у відсутності небезпеки;

2. Забезпечте спокій та мінімум рухів;

3. Давайте постраждалому багато рідини (вода, чай, тощо);

4. При укусах в область кінцівки — знерухомте її за допомогою імпровізованої шини (палиці, дошки);

5. Накладіть на місце укусу чисту, стерильну пов’язку;

6. Якщо впевнені, що дія отрути нейротоксична (викликає параліч м’язів), — накладіть пов’язку, що тисне, вище місця укусу;

7. За можливості терміново транспортуйте постраждалого до медичного закладу;

8. Забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Заборонено:

1. Намагатися видаляти отруту шляхом розрізання;

2. Намагатися припалювати місця укусу;

3. Накладати на місце укусу холодний компрес.