Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування

  • 468

Фото без опису

 Питання удосконалення законодавчого регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулося 11 травня.

     Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков нагадав, що Консультативна рада відновила свою роботу в минулому році, але пандемія коронавірусу внесла серйозні корективи у її роботу. Незважаючи на це, обговорення проблем розвитку місцевого самоврядування тривало.

   За словами Голови Верховної Ради, склад Консультативної ради оновився і представлена вся Україна, що допоможе якісно комунікувати,  шукати компроміси та спільно працювати на користь держави.

    «Важливим питанням залишається фінансова спроможність територіальних громад, адже саме вона є ключовою для розвитку територій. Маємо враховувати інтереси держави та громадян, які живуть на різних територіях», - зазначив Дмитро Разумков. За його словами, реформа децентралізації створює можливості, але водночас додає відповідальності регіонам.
     Він зауважив, що пандемія коронавірусу серйозно впливає не лише на здоров’я людей, а й на економіку України. «Держава повинна захищати інтереси вітчизняних виробників і сконцентрувати зусилля на створення робочих місць. Наприклад, законопроект про індустріальні парки дозволить залучати інвестиції», - наголосив Дмитро Разумков.

   Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук у своєму виступі порушив питання необхідності консолідації роботи Консультативної групи з іншими робочими групами з цих питань, а також закликав присутніх долучатися до напрацювання законопроекту про місцевий референдум.

    У свою чергу, Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов зазначив, що у 2021 році виникає невідповідність у фінансуванні районних рад. Тому за його словами, першочерговим кроком є чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Питання необхідності проведення реформи місцевих податків порушив Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, 13 законопроектів з цього питання, які пропонують різні моделі реформування місцевих податків, перебувають на розгляді в Комітеті. 

  Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що необхідно створювати мотивацію для органів місцевої влади нарощувати фінансовий потенціал. За його словами, 1463 місцеві бюджети мають прямі бюджетні відносини з державним бюджетом.

  Пріоритети децентралізації окреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Він нагадав, що реформа децентралізації визнана однією з найуспішніших і її кінцевою метою є формування спроможних громад.

 Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на необхідності створення справедливих і чесних правил гри для надання якісних послуг.
  Голова Всеукраїнської асоціації громад Микола Фурсенко звернув увагу на необхідність підтримки фермерських господарств.
   Представники місцевого самоврядування окреслили ключові проблеми регіонів, зокрема в сфері охорони здоров’я, наданні послуг, необхідності забезпечення фінансами делегованих повноважень, ухвалення окремих законопроектів, що сприятимуть розвитку громад і підвищенню їхньої фінансової спроможності.

   «Проблем дійсно є чимало. Їхнє вирішення можливе лише спільними зусиллями. Для людей ми всі є влада, людям важливо, щоб було світло, гаряча вода, ремонтувалися дороги та були створені умови для комфортного життя», - підсумував Голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

   За результатами обговорення учасники засідання Консультативної ради ухвалили рішення опрацювати висловлені пропозиції.