Сьогодні, 15 травня, Україна святкує День Європи

  • 505

Фото без опису

       Сьогодні, 15 травня, Європейський Союз святкує День Європи, або «День декларації Шумана» – щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського Союзу.

     Це свято відзначається згідно з рішенням, ухваленим лідерами країн-членів Європейського Союзу на зустрічі в Мілані в 1985 році.

    9 травня 1950 року тодішній міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виступив з доповіддю, в якій виклав план об’єднання вугільної та металургійної промисловості західноєвропейських країн (так званий план Шумана), який і заклав підвалини подальшого об’єднання країн континенту в Європейський Союз. Тобто, 9 травня можна вважати Днем народження Європейського Союзу. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили. Крім того, Рада Європи святкує однойменне свято 5 травня – цього дня 1949 року вона була власне і заснована.

      В Україні День Європи відзначається у третю суботу травня як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента «Про День Європи» .

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи, в нашій країні його святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня. 

       Це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту, символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних інтересах.

      Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця!