Парламент ухвалив законопроєкт щодо продажу землі через електронні аукціони

Дата: 19.05.2021 11:44

18 травня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» №2195.

Законом передбачено проведення земельних торгів в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності. Торги будуть проводитись у формі електронного аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну.

Публічні електронні торги сприятимуть підвищенню вартості земельних ділянок державної та комунальної власності, що позитивно відобразиться на дохідній частині бюджетів територіальних громад. Також відкритість аукціону спрощуватиме доступ до ресурсу для бізнесу. Це стимулюватиме розвитку особистих селянських господарств, фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, що у свою чергу сприятиме зайнятості населення.