На Черкащині триває приватизація державних об’єктів

  • 350

На Черкащині з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Інвестувати у державне підприємство може пересічний українець. Про шляхи приватизації та про ситуацію з продажем державних об’єктів на Черкащині розповів начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило та директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань.

Фото без опису

Вадим Курило розповів, що у державі донедавна було більше 3,5 тисяч державних підприємств. У розвинених країнах, таких як США, є не більше 10. Після проведення аудиту у Фонді держмайна вирішили, що половину підприємств можна ліквідувати, частину передати в управління. А третину підприємств, які мають шанси розвиватися при залученні інвестицій та нового менеджменту, можна приватизувати.

«Кожен українець може стати інвестором. Він може взяти участь у приватизаційних процесах. Тому основна мета Фонду держмайна – створити такі умови, щоб кожен пересічний українець отримав достатньо прості механізми використання майна для забезпечення своїх цілей. Ми не продаємо майно. Ми продаємо мету людям, які мріють створити власний бізнес але не мають фундаменту, на якому його можна збудувати. Тому на сьогодні ми надаємо можливість пересічним українцям будь-яких верств населення з будь-якої локації мати можливість використовувати державне майно з метою прибутку для себе і розвитку нашої держави», – каже Вадим Курило.

Фото без опису

Для того, щоб приватизувати державний об’єкт, потрібно зробити кілька кроків:

  1.       Ознайомитися з переліком обєктів на сайті https://privatization.gov.ua/
  2.       Зареєструватися на будь-якому майданчику Prozorro Продажі. Це електронна система аукціонів, де є більше 40 майданчиків продажів.
  3.       Подати заявку на участь в аукціоні. Фахівці майданчику допоможуть оформити всі документи.
  4.       Завантажити всі відповідні документи.
  5.       Взяти участь в аукціоні.
  6.       Після закінчення аукціону переможець проходить перевірку всього пакету документів. До цього співробітники Фонду держмайна не знають, хто приймав участь, адже інформація конфіденційна.
  7.       Після цього підписується протокол аукціону і договір купівлі-продажу. Переможець оплачує об’єкт і до нього переходить право власності.

Завдяки цьому механізмові обсяг надходження до бюджету зріс майже в шість разів з 2019 по 2020 рік. У 2019 році було пів мільярда гривень, то у 2020 налічувалося три мільярди гривень. Також зросла середня кількість учасників і ціна на аукціонах. Об’єкти продаються за ринковою вартістю. Є випадки, коли вартість за об’єкт зростає у десятки разів.

На Черкащині за 2019 рік до бюджету України завдяки приватизації об’єктів надійшло 15 млн грн. У 2020 році – на 9 млн грн більше.

«По Черкаській області встановлений план надходжень до бюджету на 2021 рік – 100 мільйонів гривень. Вже зараз можу сказати, що ми наблизилися до виконання цього плану, але об’єкти ще залишилися. По Черкащині ми покажемо досить високий результат», – каже Вадим Курило.

Так, у листопаді 2020 році продали єдиний майновий комплекс Черкаського державного комерційного житлово-побутового підприємства «Житлосервіс». У березні 2021 року продали акції акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод». У квітні 2021 року продали єдиний майновий комплекс «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці».

 

 

Пресслужба ОДА