У селищній раді обговорили питання утримання закладів охорони здоров’я в умовах чергового етапу медичної реформи

Заступник селищного голови з питань діяльності  виконавчих органів ради  Зореслав Рудченко провів нараду з директорами  комунальних некомерційних  підприємств «Драбівська  багатопрофільна  лікарня»   Світланою Бойко та  «Драбівський  центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександром Балагурчиком та відповідними  фахівцями  медичних закладів  з питань утримання  закладів  охорони здоров’я в умовах   чергового етапу  медичної реформи,  реалізації програми  медичних  гарантій  та  проблемних питань у фінансуванні  закладів  за  рахунок  місцевого бюджету.

Оскільки селищні комунальні заклади   охорони  здоров’я  обслуговують  жителів  Великохутірської  і Шрамківської громад, для обговорення питань порядку денного наради були запрошені заступники сільських голів - Тетяна Близнюк, заступник  Великохутірського сільського голови  та  Володимир  Лобода, заступник Шрамківського сільського голови.

Як  зазначив  Зореслав Рудченко, більшу частину свого бюджету заклади охорони здоров’я  отримують відповідно до договорів із НСЗУ - якщо заклад відповідає всім вимогам, то отримує плату за свої послуги. Тут закладено, зокрема, заробітні плати лікарів та персоналу. За органом місцевого самоврядування залишаються комунальні послуги та утримання закладів - ремонт, оновлення обладнання, розвиток закладу тощо. Хоч це і невелика частина бюджету медзакладу, але не кожна громада має можливість самотужки забезпечити це фінансування самостійно, тож саме час налагоджувати діалог.

В ході наради були обговорені правові та фінансові аспекти ефективного використання фінансових ресурсів громад для  забезпечення нормального функціонування медичних закладів.