Стань донором - врятуй життя!

Фото без описуШановні жителі Драбівської громади!

Драбівська селищна рада закликає долучитись до збору крові для надання невідкладної допомоги хворим в лікувальних закладах Черкащини.

Забір крові буде проводиться 17 червня 2021 року у місті Черкаси, вул. Гоголя, 271, Центр крові «Biopharma Plasma Черкаси».

Всім, хто бажає і має можливість стати донором, для попереднього запису та надання інформації просимо звертатися   за тел.:(096) 319 90 93, (095) 609 20 66.

Запис проводиться до 16.00 год. 16 червня 2021 року.

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 до 60 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг.

УВАГА! ОБОВ'ЯЗКОВІ УМОВИ ДЛЯ ЗДАЧІ КРОВІ

1. При собі потрібно мати паспорт.

2. Перед здачею крові не можна:

- вживати ліки, що містять аспірин та анальгетики - три дні, що передують здачі крові;

- пити будь-які алкогольні напої - два дні, що передують здачі крові;

- їсти жирну їжу (масло, сало, молоко, яйця, морозиво, сметану, жирне м'ясо та рибу тощо) - напередодні та в день здачі крові;

- курити - хоча б дві години перед здачею крові.

3. Не можуть здавати кров люди:

- які хворіли на вірусний гепатит (хвороба Боткіна);

- у яких зараз загострення хронічних хвороб;

- у яких є психічні захворювання;

- яким зроблено вакцинацію менш ніж місяць тому;

- які здавали кров менш ніж два місяці тому.

Абсолютні протипоказання: ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусний гепатит, туберкульоз, хвороби крові, онкологічні захворювання.

Тимчасові протипоказання: видалення зуба (10 днів), нанесення татуювання (1 рік), ангіна, грип, ОРВІ (1 місяць з моменту одужання), аборт (6 місяців), період вагітності та лактації (1 рік після пологів, 3 місяці після закінчення лактації), щеплення (1 місяць).

Просимо всіх небайдужих громадян, які не мають протипоказань, стати донором крові. Це дуже ПОЧЕСНО ТА ВІДПОВІДАЛЬНО!