ПОВІДОМЛЕННЯ про застосування пестицидів та агрохімікатів мешканцям населеного пункту с. Перервинці Драбівської селищної ради, власникам пасік

Фото без описуТОВ  ЗК «Хорс»,

(назва суб’єкта господарювання)

(код ЄДРПОУ 41220048) на земельних ділянах в адміністративних межах Драбівської селищної ради за межами населених пунктів сіл Перервинці та Козорізи

Орієнтовною площею 1120 габуде проведено обробку посівів озимої пшениці

із застосуванням пестицидів та агрохімікатів.

Відповідальна особа за обробку, Земський Руслан Миколайович

контактний номер телефону  0674975320

Обробка буде проводиться з 22.06.2021 по 30.06.2021 препаратом Престо, з діючою речовиною Айдамін Аміно-мікродобриво, Супермачо-прилипач, КАС-32 –добриво.

Метод обробки  наземний (штанговий самохідний оприскувач BERTHOUD)

(авіаційний, наземний (вентиляторне, штангове, ін.)

На територію оброблених ділянок дозволяється:

- виходити не раніше ніж через 3 дні.

- проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше  ніж через 3 дні

- випасати худобу та птицю, а також сінокіс не раніше ніж через 7 днів.

«23» червня 2021 року

Примітка:

Пестициди підрозділяються на чотири класи небезпечності у відповідності з "Гігієнічною класифікацією пестицидів     за      ступенем      небезпечності", ДСанПін 8.8.1.002-98 (загальні критерії та вимоги безпеки для людини при виробництві, використанні і збереженні пестицидів)

I   - надзвичайно небезпечні;

II  - небезпечні;

III - помірно небезпечні;

IV  - малонебезпечні.

Пестициди, які використовуються в сільському господарстві по відношенню до бджіл поділяють на чотири класи небезпеки:

1-й клас небезпеки - високонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель понад 20% бджіл). Екологічні регламенти: прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 4 км; обмеження льоту - 4-5 діб;

2-й клас небезпеки - середньонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель від 5 до 20% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 3-4 км, обмеження льоту - 2-3 доби;

3-й клас небезпеки - малонебезпечні для бджіл пестициди (загибель від 1 до 5% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл - 2-3 км, обмеження льоту - 1-2 доби;

4-й клас небезпеки - практично безпечні для бджіл пестициди. Прикордонно- захисна зона для бджіл не менше 1-2 км, обмеження льоту - 6-12 годин.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць  відпочинку при  вентиляторному  обприскуванні повинна бути  не  менше – 500 м, при штанговому і дощуванням - 300 м.