Правда і міфи про приватизацію

  • 352

Фото без опису

 

На Черкащині та й по всій Україні з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Щороку близько сотні українських держпідприємств припиняють свою діяльність шляхом приватизації.  Чимало з них отримує «нове дихання» завдяки інвестиціям, які стають ключовими для розвитку інноваційної економіки. Разом з тим, усе нове зазвичай обростає міфами та побоюваннями, аж допоки не підтвердить свою ефективність. Відтак, навколо процесу приватизації також існує чимало міфів.

Ви приватизуєте стратегічне

Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.

Усіх звільнять

Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.

Все буде як у 90-ті

Ні, не буде – приватизація відбувається виключно на прозорих аукціонах, з публікацією всієї інформації про активи за принципом “всі знають все” – єдиний критерій перемоги на аукціонах це найвища ціна за об’єкт на відкритих торгах.

Продаєте прибуткове

Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та погрузли в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.

Приватні власники зруйнують виробництво

З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.

Не на часі

Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.

Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи адже йдеться про сотні мільярди гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць.

За інформацією Фонду державного майна України

 

Пресслужба ОДА