«Плануємо провести новий навчальний рік у звичайному режимі – у класах за партами», – Людмила Гордуновська

  • 383

 

Фото без опису

Натепер Черкащина перебуває в «зеленій» епідеміологічній зоні. Тому розпочинати навчальний рік в області планують у звичайному режимі. Однак, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації, існують різні варіанти навчання.

Начальниця відділу дошкільної і загальної середньої освіти Управління освіти і науки Черкаської ОДА Людмила Гордуновська розповіла, що Міністерство освіти і науки України рекомендує три варіанти початку навчального року.

Фото без опису

1.Низький рівень захворюваності, «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Дозволено відвідувати заклади освіти у звичайному (очному) режимі. Може бути «змішане» навчання (дистанційно та із дотриманням правил дистанціювання та гігієни).

2.Середній рівень захворюваності, «жовтий» і «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки. Дозволено відвідувати заклади освіти у звичайному режимі. Може бути «змішане» навчання.

Відвідування закладів освіти може бути заборонено у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше, ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. У такому випадку освітній процес у загальній середній та спеціальній освіті забезпечується дистанційно.

3.Високий рівень захворюваності, «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Відвідувати навчальні заклади заборонено, крім закладів дошкільної освіти та учнів 1-4 класів закладів середньої освіти.

Освітній процес відбуватиметься в різний спосіб. Початкова школа – очне або «змішане» навчання. Базова та профільна середня освіта – дистанційно.

«Ми створюємо в області належні безпечні умови для початку нового навчального року в очному форматі з урахуванням усіх протиепідемічних заходів. Уже розробили графіки та рекомендації щодо відвідування закладів, відповідно до рівня епідемічної небезпеки. Заклади освіти забезпечені засобами дезінфекції, індивідуального захисту, термометрії. Розроблені графіки прибирання та провітрювання приміщень. Сподіваюся, що санітарно-епідемічна ситуація дозволить нам провести новий навчальний рік у звичайному режимі – у класах за партами», – сказала Людмила Гордуновська.