Відбувся шаховий турнір пам'яті Двічі Героя Радянського Союзу Івана Никифоровича Степаненка

  • 427

Фото без опису

11 вересня 2021 року в рамках відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні у селі Нехайки відбувся традиційний турнір із швидких шахів, пам'яті Двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача, Івана Никифоровича Степаненка.

Для участі в змаганні прибули любителі шахів з лівобережної Черкащини (Драбівська, Шрамківська, Великохутірська, Золотоніська, Новодмитрівська громади) та Київщини (Баришівка, Згурівка, Березань та Яготин). Всього прибуло 20 спортсменів.

Перед початком турніру голова Драбівської селищної ради Світлана Орел, побажала учасникам перемог, гарної гри і, головне, отримати задоволення від участі в шахових баталіях. Також Світлана Іванівна висловила надію на те, що турнір і надалі буде збирати шахістів в Нехайках, географія учасників розширюватиметься, а кількість їх збільшуватиметься. Далі гостей вітав місцевий дівочий ансамбль, подарувавши низку пісень.

Після концертної програми гості та організатори заходу поклали квіти до погруддя Івана Никифоровича та вшанували пам'ять про Героя хвилиною мовчання. Потім шахісти відвідали з екскурсією місцевий краєзнавчий музей, де серед інших є окрема зала часопису життя славетного льотчика.

Гру було проведено за швейцарською системою, в 7 турів. Контроль часу - 15 хвилин кожному гравцю до кінця партії, з додаванням 5 секунд після кожного ходу, починаючи з першого.

За результами турніру призові місця отримали:

1 місце - Скотаренко Віталій (с. Великий Хутір);

2 місце - Гуков Микола (м. Золотоноша);

3 місце - Кузьменко Михайло (смт Згурівка).

Учасники змагання висловлюють подяку Драбівській селищній раді та особисто голові Світлані Орел, за організацію заходу та призи, місцевому філіалу агропідприємства "ЕРІДОН" та особисто керівнику Олександру Коваленку, за смачний обід та Черкаській обласній федерації шахів та особисто президенту Олегу Кушніру, за наданий шаховий інвентар.