Із 21 жовтня запрацювали карантинні обмеження щодо громадських перевезень

  • 696

Фото без опису

Відсьогодні набули чинності нові обмежувальні протиепідемічні заходи, що стосуються громадських перевезень. Зміни ухвалив Кабінет Міністрів України постановою від 11 жовтня 2021 року № 1066. Про це на брифінгу в Черкаській ОДА розповіли представники Управління патрульної поліції області.

Начальник Управління патрульної поліції в Черкаській області Олександр Кокоба зауважив, що додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів відсьогодні заборонено здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років, одного з цих документів:

– негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР або експрес-тесту на виявлення антигену SARS-CoV-2, що проведено не пізніше, ніж за 72 години до дня поїздки;

– документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О;

– документ, що підтверджує одужання особи від COVID-19 (сертифікат у розробці);

– внутрішній чи міжнародний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від Covid-19.

Фото без опису

Ці зміни діють під час «жовтого», «помаранчевого» або «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. 

Старший юрисконсульт сектору правового забезпечення Управління патрульної поліції в Черкаській області Микола Котух розповів, що відповідальність за порушення вказаних вимог несе перевізник. За порушення постанови на перевізника складуть протокол, відповідно до статті 44-3 КпАП. За нею передбачено стягнення штрафу на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

«Патрульна поліція спільно з підрозділом Укртрансбезпеки створили контрольні групи, які займатимуться перевіркою перевезення пасажирів. Відповідно до цієї постанови, ми маємо забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень», – сказав Олександр Кокоба.

Начальник патрульної поліції рекомендує кондукторам і водіям перевіряти в пасажирів  потрібні документи. Це допоможе мінімізувати конфліктні ситуації під час поїздки та пришвидшити процес перевірки.

Фото без опису