В Україні зміниться методика нормативної грошової оцінки земельних ділянок

  • 268

Фото без опису

Кабінет міністрів України підтримав проект постанови про затвердження методики нормативної грошової оцінки(НГО) земельних ділянок.

Як повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook, вперше за 30 років в Україні функціонуватиме уніфікована методика затвердження нормативної грошової оцінки землі.

«Як було раніше? Одночасно існували три різні методики оцінки. Як наслідок, показники оцінки сусідніх ділянок могли сильно відрізнялися між собою. У громади була необхідність розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. Аграрії, промисловці, органи місцевого самоврядування знають як багато економічних питань прив’язано до НГО земельних ділянок, адже без неї не можна ні сплатити плату за землю, ні продати майно, ні здати його в оренду. Як стало? Уряд уніфікував методику затвердження такої оцінки, звівши все в один документ. Запроваджено зрозумілі й прозорі правила складання землеоціночної документації», – написав Роман Лещенко.

Відтепер НГО визначатиметься так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу (наприклад, для земель с/г призначення це 27,5 тис. грн/га) та п'ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу.

«Іншими словами: те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні фактори її місцерозташування, – це все впливатиме на кінцевий розмір НГО», – написав Роман Лещенко.

Він додав, що крім того, ця постанова – важливий ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Відтепер оцінка буде одразу на всю територію громади, а не на окремі «клаптики».

«Результати оцінки одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний бажаючий зможе отримати витяг про оцінку своєї ділянки швидко та без зайвих бюрократичних процедур», – підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо, що в Україні планують спростити процедуру набуття прав на земельні ділянки сільгосппризначення.

 

За інформацією вебсайту видання "Агробізнес Сьогодні"