«Черкащина – серед лідерів за рівнем вакцинації», – Олександр Скічко про епідситуацію в області

  • 154

Фото без опису

44,5% жителів регіону зробили хоча б одне щеплення проти ковіду. Повністю завершили курс вакцинації 37,2% дорослого населення Черкащини. Не послабляти темпів і вакцинуватися закликав громаду області очільник ОДА Олександр Скічко на брифінгу.

– Зараз в області вже вакцинувалися понад 810 тисяч осіб, – зазначив посадовець. – За рівнем вакцинації Черкащина з-поміж лідерів по Україні. І я вдячний кожному, хто обирає здоров’я своє та своїх близьких і вакцинується. Втім цього показника ще недостатньо, аби сформувати колективний імунітет проти хвороби.

Черкащина залишається у «червоній» карантинній зоні. Натепер перевищення фіксують за одним показником – рівнем виявлення нових випадків.

– Ми щодня докладаємо зусиль, аби перейти в іншу карантинну зону, – наголосив Олександр Скічко. – Втім маю зазначити, що вже з 6 грудня набудуть чинності нові карантинні обмеження, які насамперед стосуватимуться тих, хто ще досі не вакцинувався проти ковіду. Фактично навіть у «жовтій» зоні для них діятимуть всі ті ж обмеження, що і в «червоній».

Відповідно до оновлених карантинних норм, у межах жовтого рівня буде заборонено:

  •   робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу;
  •   проведення масових заходів;
  •   робота кінотеатрів, театрів інших закладів культури;
  •   робота закладів громадського харчування (окрім роботи на виніс та доставки);
  •   робота спортзалів, басейнів;
  •   діяльність закладів з розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
  •   міжобласні та міжнародні перевезення.

Однак усі ці обмеження не діятимуть за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і відвідувачів.

– Усі ці заходи вимушені, – підсумував очільник Черкащини. – І спрямовані на зменшення навантаження на медичну систему та збереження життя громадян, які досі не вакцинувались.

Пресслужба ОДА