Правила поведінки на зимових водоймах під час святкування Водохреща

19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Правила поведінки на зимових водоймах під час святкування Водохреща

Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.

Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах.

Саме тому, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути небезпеки і трагічних наслідків, просимо дотримуватись правил безпечної поведінки під час проведення обряду Водохрещення:

• купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;
  • якщо у вас хворе серце - утримайтеся від купання;
  • купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
  • купання треба проводити швидко. Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
  • категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;
  • занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.

Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.

У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Також Драбівська селищна рада закликає громадян дотримуватись правил безпеки на льоду в зимовий період :

• не виходьте на лід без потреби;
  • подивіться уважно, чи немає підозрілих місць, тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
  • обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;
    особливо обережно спускайтеся з берега, лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
  • якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
  • при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;
  • слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли.

Закликаємо Вас відповідально відноситись до свого життя і життя своїх близьких, виконуйте правила поведінки на льоду та воді, і головне – у випадку небезпеки негайно викликати службу порятунку за телефоном «101».