Всесвітній день водно-болотних угідь

  • 351

Фото без опису2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

У 2022 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом: ,,Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!»

Екосистеми водно-болотних угідь часто недооцінюють. Мало хто усвідомлює, скільки різноманітних продуктів і послуг ми отримуємо з цих прісноводних середовищ: їжу (зокрема рибу, рис і журавлину), лікарські рослини, торф для використання у садівництві і як паливо, будівельні матеріали, а ще траву та очерет для плетіння кошиків, килимків.

Водно-болотні угіддя функціонують, як фільтри Землі, очищуючи воду в різні способи.

Разом із тим ці екосистеми — одні з найбільших на планеті осередків біорізноманіття.

За приблизними оцінками, прісні водно-болотні угіддя є середовищем існування для понад 40% видів на планеті, зокрема 12% усіх видів тварин. Окремі угіддя можуть бути надзвичайно важливими для підтримання ендемічних видів. Водно-болотні угіддя по всьому світу слугують гостинним піт-стопом, де птахи знаходять прихисток і їжу, перш ніж продовжити подорож.

Ми могли б мати достатньо води, якби більше цінували і краще розпоряджалися водно-болотними угіддями та водою і сприймали їх як спільну відповідальність.