«Область отримає півтори тисячі курсів препарату проти ковіду», – Лариса Кошова

  • 137

Понад півтори тисячі курсів протиковідного препарату «Молнупіравір» отримають лікувальні заклади області вже наступного четверга. Про це у ході брифінгу в ОДА розповіла заступниця очільника області Лариса Кошова.

Фото без опису

«Молнупіравір» у формі пігулок — новий для України підхід у боротьбі з COVID-19. Ліки не потребують особливих умов зберігання. Загалом МОЗ уже розподілило на регіони 60 тис. курсів. Незабаром в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату, 75 тис. із яких — вже до кінця цього тижня.

– Ці ліки отримають ті заклади охорони здоров’я Черкащини, які визначені для лікування хворих на коронавірусну інфекцію, – відзначила посадовиця. – Загалом нині в області утримується негативна динаміка щодо збільшення кількості нових випадків захворювання на ковід. Минулого тижня ми зафіксували в області понад 141 тисячу нових випадків. Цього ж тижня маємо приріст у 7 тисяч – тобто 148 тисяч.

Втім наразі більшість хворих лікуються амбулаторно. Із понад 13,5 тисяч недужих на стаціонарі перебувають 739 жителів області.

 

– Наразі завантаженість ліжок на Черкащині становить 37,1%, – відзначила Лариса Кошова. – Хоч більшість пацієнтів отримують амбулаторне лікування під наглядом сімейних лікарів, однак маємо невтішну тенденцію до збільшення госпіталізацій саме серед дітей. Нині їх на лікуванні 88 проти 53 минулого тижня. Закликаю кожного подбати про своє здоров’я та вакцинуватися, а також дотримуватися елементарних правил дистанціювання, чхання та миття рук.

 

Пресслужба ОДА