«Черкащина має всі можливості стати трансплантаційним центром», – Лариса Кошова

  • 661

Курс на подальший розвиток трансплантації тримають в області. Нині тут уже успішно проводять операції з пересадки кісткового мозку, нирок і серця. Тепер планують розширити мережу закладів, які б були залучені до трансплантаційного процесу. Про це йшлося на нараді в Черкаській ОДА під головуванням заступниці очільника області Лариси Кошової.

– Черкащина вже довела потужність своїх медзакладів у питанні трансплантації, маємо чудових фахівців, – відзначила заступниця голови ОДА. – Вже вдруге ми провели пересадку серця, хоча раніше це видавалося фантастикою. Наші фахівці вже налагодили співпрацю між собою. Приміром, у Третій міській лікарні Черкас або в Черкаській обласній лікарні констатують смерть головного мозку в пацієнта. Він – потенційний донор, який може врятувати три-чотири життя, якщо його рідні дадуть згоду на забір органів. Тоді в роботу включаються трансплант-координатори. Зараз нам важливо розширити мережу закладів, які могли б фахово і юридично-вірно провести констатацію смерті головного мозку.

Фото без описуФото без описуЗа словами керівника обласного онкодиспансеру Віктора Парамонова, починали розвиток трансплантації на Черкащині у 2019 році з пересадки кісткового мозку. 

– Усі ланки у процесі трансплантації надзвичайно важливі та відповідальні, – відзначив він. – Адже трансплантація – єдиний процес, який починається з донорського етапу. Область – учасниця пілоту з розвитку трансплантації. Для кожного учасника трансплантаційного процесу з держбюджету передбачена фінансова допомога. І ми або зміцнимо свої позиції та станемо своєрідним центром із трансплантації, або просто будемо підживлювати медзаклади столиці. 

Фото без описуФото без опису

На думку учасників наради, Золотоніська та Смілянська багатопрофільні районні лікарні можуть активно співпрацювати з амбасадорами трансплантації області – Черкаський обласним кардіоцентром, онкодиспансером, обласною лікарнею та Третьою міською лікарнею Черкас. Для цього їхнім фахівцям необхідно пройти навчання з констатації смерті головного мозку та відпрацювати всі етапи взаємодії з іншими закладами.