До уваги виробників та реалізаторів харчових продуктів

  • 278

У часи, коли вся країна згуртувалася для протидії військовій агресії, підвищення цін на хліб та інші продукти є неприпустимим.

Фото без опису

 

Звертаємо увагу, що ціни на продукти харчування мають залишатися на рівні цін, що були встановлені станом на 23 лютого 2022 року.

 

Нагадаємо, що 12 січня 2022 р. до пункту 414 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 внесені зміни, якими передбачено застосування торгівельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на такі соціально значущі продукти: хліб житньо-пшеничний, батон, крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель із борошна пшеничного вищого ґатунку), молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), олія соняшникова, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча) та масло вершкове жирністю 72,5 відсотка з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг із підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних із реалізацією кінцевому споживачу.

 

Держпродспоживслужба просить громадян повідомляти про випадки завищення цін на продукти харчування, що мають істотну соціальну значущість. Їх перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341.

 

Якщо ви виявили неправомірне підвищення цін, повідомте Держпродспоживслужбу або її територіальні органи.

 

Зробити це можна:

– за допомогою електронної пошти: info@dpss.gov.ua або zahyst.cherkasy@gmail.com;

– за телефонами: (050) 230 04 28, (096) 000 98 23;

– через чат-бот, який працює в месенджері Телеграм (@derzhspozhivsluzhba_bot).

 

У зверненні необхідно зазначити найменування та адресу магазину й назву населеного пункту та за можливості підтверджувальні фото, чеки.

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області попереджує, що у разі виявлення випадків реалізації соціально значущих продуктів харчування за завищеними цінами інформація про таких підприємців оприлюднюватиметься.