Повідомлення мешканцям Драбівської селищної ради, власникам пасік

мешканцям населеного пункту смт Драбів Драбівської селищної ради,

власникам пасік про застосування пестицидів та агрохімікатів

ТОВ  «Баришівська Зернова Компанія»

(назва суб’єкта господарювання)

(код ЄДРПОУ 32886518) на земельних ділянах в адміністративних межах Драбівської селищної ради за межами смт Драбів, з північно – західної сторони селища

(найменування, інші дані)

Орієнтовною площею 800 га,

буде проведено обробку посівів соя

(назва культур)

із застосуванням пестицидів та агрохімікатів.

Відповідальна особа за обробку, Бибик Олександр Васильович

контактний номер телефону  050 302 01 92

Обробка буде проводиться з 15.06.2022 по 25.06. 2022 препаратом Блейд, з діючою речовиною

Клетодим

клас небезпечності- III – помірно токсичні, для джіл - малотоксичні.

Метод обробки  наземний (штанговий самохідний оприскувач  John Deere 4730.)

(авіаційний, наземний (вентиляторне, штангове, ін.)

На територію оброблених ділянок дозволяється:

- виходити не раніше ніж через 3 днів.

- проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше  ніж через 3 днів

- випасати худобу та птицю, а також сінокіс не раніше ніж через 7 днів.

«14» червня 2022 року

Примітка:

Пестициди підрозділяються на чотири класи небезпечності у відповідності з "Гігієнічною класифікацією пестицидів     за      ступенем      небезпечності", ДСанПін 8.8.1.002-98 (загальні критерії та вимоги безпеки для людини при виробництві, використанні і збереженні пестицидів)

I   - надзвичайно небезпечні;

II  - небезпечні;

III - помірно небезпечні;

IV  - малонебезпечні.

Пестициди, які використовуються в сільському господарстві по відношенню до бджіл поділяють на чотири класи небезпеки:

1-й клас небезпеки - високонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель понад 20% бджіл). Екологічні регламенти: прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 4 км; обмеження льоту - 4-5 діб;

2-й клас небезпеки - середньонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель від 5 до 20% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 3-4 км, обмеження льоту - 2-3 доби;

3-й клас небезпеки - малонебезпечні для бджіл пестициди (загибель від 1 до 5% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл - 2-3 км, обмеження льоту - 1-2 доби;

4-й клас небезпеки - практично безпечні для бджіл пестициди. Прикордонно- захисна зона для бджіл не менше 1-2 км, обмеження льоту - 6-12 годин.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць  відпочинку при  вентиляторному  обприскуванні повинна бути  не  менше – 500 м, при штанговому і дощуванням - 300 м.

ПЕСТИЦИДИ БЕЗПЕЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ У ФЕРМЕРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ