ПОВІДОМЛЕННЯ про застосування засобів захисту рослин

До уваги жителів громади!

про застосування засобів захисту рослин

мешканцям населеного пункту, власникам пасік,

смт Драбів, с.Левченкове, с.Тополі, с.Жорнокльови  Драбівської селищної ради,

ТОВ  «Баришівська Зернова Компанія»,

(назва суб’єкта господарювання)

на земельних ділянах в адміністративних межах Драбівської селищної ради за межами смт Драбів, с.Левченкове, с.Тополі, с.Жорнокльови

(найменування, інші дані)

Орієнтовною площею 2700 га,

буде проведено обробку посівів соя

(назва культур)

із застосуванням пестицидів та агрохімікатів.

Відповідальна особа за обробку - Копейкін Василь Іванович

контактний номер телефону:  050 410 0241

Обробка буде проводиться з 29.06.2022 по 07.07. 2022 препаратами:

гербіцид Грамідін , з діючою речовиною  Клетодим, клас небезпечності- III – помірно токсичні для людей та бджіл;

інсектицид Команч, з діючою речовиною Імідаклоприд, клас небезпечності- III – помірно токсичний для людей, для бджіл - токсичний.

Метод обробки  наземний (штанговий самохідний оприскувач  John Deere 4830.)

(авіаційний, наземний (вентиляторне, штангове, ін.)

На територію оброблених ділянок дозволяється:

- виходити не раніше ніж через 3 днів.

«28» червня 2022 року

Примітка:

Пестициди підрозділяються на чотири класи небезпечності у відповідності з "Гігієнічною класифікацією пестицидів     за      ступенем      небезпечності", ДСанПін 8.8.1.002-98 (загальні критерії та вимоги безпеки для людини при виробництві, використанні і збереженні пестицидів)

I   - надзвичайно небезпечні;

II  - небезпечні;

III - помірно небезпечні;

IV  - малонебезпечні.

Пестициди, які використовуються в сільському господарстві по відношенню до бджіл поділяють на чотири класи небезпеки:

1-й клас небезпеки - високонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель понад 20% бджіл). Екологічні регламенти: прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 4 км; обмеження льоту - 4-5 діб;

2-й клас небезпеки - середньонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель від 5 до 20% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 3-4 км, обмеження льоту - 2-3 доби;

3-й клас небезпеки - малонебезпечні для бджіл пестициди (загибель від 1 до 5% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл - 2-3 км, обмеження льоту - 1-2 доби;

4-й клас небезпеки - практично безпечні для бджіл пестициди. Прикордонно- захисна зона для бджіл не менше 1-2 км, обмеження льоту - 6-12 годин.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць  відпочинку при  вентиляторному  обприскуванні повинна бути  не  менше – 500 м, при штанговому і дощуванням - 300 м.

ПРАВИЛЬНО ЗАСТОСОВУЄМО ПЕСТИЦИДИ | Драбівська громада