ОДНОРАЗОВЕ (СПЕЦІАЛЬНЕ) ДОБРОВІЛЬНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ

  • 461

         Фото без опису  

 

    Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, або так звана «податкова амністія».

Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб встановлено підрозілом 9 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Із 2022 року скористатися правом на «податкову амністію» можуть також державні службовці, депутати місцевих рад, працівники прокуратури, суду та інших органів виконавчої влади та самоврядування, окрім окремих категорій посад, наведених в додатку до листа.

Використання права на «податкову амністію» дозволяє легалізувати активи, набуті до 1 січня 2021 року, вартість яких значно перевищує офіційно отримані доходи, адже найближчим часом очікується запровадження «непрямих методів» оподаткування. Це означає, що вартість придбаних в майбутньому активів, не підтверджена офіційними доходами, підлягатиме оподаткуванню за звичайними ставками (18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору).

Поряд з цим, ставки збору з одноразового добровільного декларування на різні види активів – від 2,5% до 11,5%. Зокрема, до активів, розміщених в Україні, застосовується ставка 5%.

Громадянами можуть бути задекларовані як грошові кошти, валютні цінності, так і нерухомість, земельні ділянки, рухоме майно, корпоративні права, предмети мистецтва та багато іншого. Такі активи можуть бути розміщені як в Україні, так і за кордоном.

Декларанти, які у повному обсязі сплатили збір з одноразового добровільного декларування, звільняються від відповідальності за порушення податкового законодавства, та від обов’язку сплати податків стосовно задекларованих доходів. Задекларовані активи (як валютні, так і матеріальні) набувають легального статусу та можуть бути безперешкодно використані в майбутньому (продані, подаровані, розміщені на депозитних рахунках тощо).

Інформація щодо декларантів є суворо конфіденційною та не може бути використаною в розслідуваннях, перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних та адміністративних справах.

Вартість рухомого або нерухомого майна, яке було задекларовано в рамках «податкової амністії», буде врахована у зменшення суми оподатковуваного доходу, який потрібно декларувати при продажу такого майна.

Більше інформації можна отримати в ДПІ за місцем проживання або за телефонами ГУ ДПС у Черкаській області 33 91 87 та контакт-центру ДПС України 0 800 501 007, 044 454 16 13.

ПАМ'ЯТКА