9 листопада – День української писемності і мови
9 листопада – День української писемності і мови
Сьогодні свято української мови та писемності, день, коли у нас є нагода вклонитися Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова, душа нації, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування.
Російське вторгнення, безсумнівно, змінило ставлення людей до української мови. Нині наша мова змінюється сама і змінює світ. Тепер у всіх на слуху слова українських стрілецьких пісень чи гасла на кшталт «Слава Україні! Героям слава!». На площах європейських міст люди виходять на акції з україномовними плакатами, а чимало зарубіжних волонтерів і політиків стараються говорити українською слова підтримки нашому народу.
Ми є свідками того, як наша солов’їна зближує українців і формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації. Українська мова стала зброєю, захистом і символом нескореності. Складається враження, що війну справді розв'язала росія проти української мови, культури та ідентичності.
Утвердження нашої державності розпочиналося з боротьби за мову. Від повноцінного відновлення мовного здоров'я України залежить національне відродження усіх найглибших творчих, будівничих і культурних сил Українського народу. Цю дорогу маємо пройти впевнено, твердо і водночас з мудрістю і толерантністю у ставленні до кожного, хто тільки повертається до першоджерела.
Нехай завжди живе та процвітає наша мелодійна мова, увіковічена на папері великим Тарасом Григоровичем Шевченко! Нехай діти старанно навчаються граматиці, а нові поети продовжують славні традиції нашої писемності!
То ж давайте говорити, теревенити, балакати, спілкуватися, базікати, лепетати, патякати, бовкати, гомоніти, віщувати, казати, щебетати, висловлюватися нашою рідною, Богом даною, українською мовою! Слава Україні і її нескореному народу!