19 лютого – День Державного герба України

19 лютого в Україні відзначається День Державного Герба України.
     31 рік тому, саме 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Малий Державний Герб незалежної України.
     Золотий Тризуб на синьому щиті  як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, уособлює нашу єдність, зв’язує між собою покоління українців.

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х, і сьогодні цей державний символ нашитий на військовій формі наших захисників, які боронять неньку - Україну від російської  навали.

Змінюються епохи та обставини, однак українці залишаються об’єднаними власними державними символами.

Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які  гинули та гинуть кращі сини і доньки української землі.

Нехай Державний Герб несе волю народу до найшвидшої Перемоги та найкращої долі для України!