Відповідальність за знищення або пошкодження полезахисних лісосмуг

  • 621

Фото без опису 

   Полезахисні лісові смуги – це лісові насадження, штучно створені з метою захисту сільськогосподарських угідь від посух та ерозії ґрунтів. Вони також підвищують врожайності сільськогосподарських культур та покращують мікроклімат на полях. Окрім того, такі насадження відіграють велику загальноекологічну роль.

   Виконавчий комітет Драбівської селищної ради нагадує, що знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 60 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно статті 651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується статтею 246 Кримінального кодексу України, а саме незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

   Істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

    Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

    Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує:

- розмір шкоди, заподіяної лісу; .

- адміністративний штраф.

   Для обчислення розміру заподіяної шкоди використовується Постанова Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу”.

   Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток).

   Про  факти незаконного видалення дерев у лісових полезахисних смугах та інших лісових насадженнях на землях державної та комунальної власності необхідно повідомляти у Відділ поліцейської діяльності №1 Золотоніського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області за телефонами: 102; (04738)30602.