Відповідальне батьківство

  • 262

 

     Важливою проблемою сьогодення є формування відповідального ставлення до батьківства, від рівня і якості якого залежить здатність батьків повною мірою виконувати батьківські обов’язки, сприяти здоровому розвитку дитини в сім’ї, розвивати власну батьківську компетентність.          Усвідомлене батьківство – це взаємодія батьків чи осіб, які їх замінюють, між собою, з іншими членами сім’ї, включаючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного, гармонійного особистісного і соціального розвитку дитини на всіх етапах її життя.

     Відповідно до плану роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради фахівцями із соціальної роботи 13.03.2023 року відвідано дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в  с. Золотоношка. 16.03.2023 року здійснено виїзд у 12 сімей, які виховують 22 дитини. Фахівцями із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради проведені бесіди з сім’ями щодо усвідомленого відповідального батьківства.

 Метою проведення бесід є: формування здорової життєвої позиції щодо батьківства та зміцнення батьківського потенціалу сімей, вивчення індивідуальних особливостей дитини, її характеру та методів виховання в сім’ї. Особлива увага при проведенні бесід звертається на роль матері в сім’ї, формування авторитету батька, впровадження та розвиток сімейних традицій. Головне на що націлюємо батьків  –  це безпека, здоров’я їх дітей і щоденна турбота про них.