Домашнє насильство – соціальна проблема суспільства

Однією із найпоширеніших форм порушення прав людини є домашнє насильство. Насильницькі дії у сім’ї призводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи. Постраждалими від домашнього насильства можуть бути, як жінки, так і чоловіки, а також діти незалежно від статі. Однак багато осіб не бачать проблеми домашнього насильства чи бачать під призмою стереотипів. Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю».

13.04.2023 року фахівцями із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради було відвідано 3 родини (2 дітей), де відбулося домашнє насильство в сім’ї дорослого відносно дорослого в присутності малолітніх дітей. Здійснено оцінку потреб кожної родини, вияснено причини насильницьких дій, обговорено з дорослими членами родини можливі шляхи уникнення конфліктів для подальшого уникнення домашнього насильства в сім’ї. Надано психологічну підтримку постраждалій стороні, з кривдниками проведено профілактичні бесіди щодо недопущення вчинення домашнього насильства в родині, роз’яснено вплив насильницьких дій на психо-емоційний стан дітей та відповідальність аб’юзерів за вчинення насильства.