Обговорено стан автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території громади

9 травня 2023 року голова Драбівської територіальної  громади Світлана Орел   зустрілася з головою Золотоніської районної ради Борисом Євминою та керівництвом Служби місцевих автомобільних доріг Черкаської області. В ході зустрічі обговорено стан автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території Драбівської громади, зокрема, дороги О240210-2 Драбів-Білоусівка, яка потребує невідкладного ремонту.

Голова громади зазначила, що мережа доріг Драбівської громади налічує 209 доріг загальною протяжністю – 398,8 км, в. т.ч. 195 доріг комунальної власності у населених пунктах громади, протяжністю 301 км, 2 державні територіальні дороги, протяжністю 19, км та 12 доріг загального користування місцевого значення (обласні та районні), протяжністю 78,4 км. Більшість автомобільних доріг громади потребують проведення капітального або поточного ремонту, орієнтовна сума капіталовкладень на їх ремонт – більше як 600 млн.грн. Особливо незадовільним є стан 12 обласних та районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які проходять по території громади. Дорожнє покриття, а це 78,4 км, характеризується ямковістю та руйнуваннями, не відповідає діючим стандартам та вимогам безпеки учасників дорожнього руху. Обласні та районні дороги, які проходять по території громади, є вкрай важливими для громади, оскільки з’єднують всі населені пункти громади та забезпечують життєдіяльність її мешканців.

В ході зустрічі здійснено виїзд на обласну автомобільну дорогу загального користування місцевого значення О240210-2 Драбів-Білоусівка, яка на даний час є самою проблемною.  За період експлуатації під впливом навколишнього природного середовища та дії автотранспорту на ділянках цієї автомобільної дороги накопичилися дефекти та пошкодження, які знизили експлуатаційні показники даної автомобільної дороги. Незадовільний стан автомобільного шляху створює загрозу безпеці дорожнього руху, негативно впливає на забезпечення населення медичними послугами та товарами першої необхідності. Створюється додаткова суспільна напруга в громаді, погіршується рівень соціально – економічного розвитку та добробуту населення. На даний час стан покриття даної дороги вкрай незадовільний, близько 90% покриття вражене ямковістю чи іншими деформаціями (колійність, сітка тріщин тощо) та потребує негайного ремонту. На даній ділянці автодороги виконання робіт з ямкового ремонту є недоцільним, основа автодороги втратила несучу спроможність і потребує капітального ремонту.

З метою забезпечення безпеки учасників дорожнього руху на обласній автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О240210-2 Драбів-Білоусівка Драбівською селищною радою для вирішення питання ремонту упродовж 4 місяців  2023 року вже направлено  9   звернень, а саме: ДП «Служба автомобільних доріг» -1, голові Золотоніської районної ради - 1, голові Черкаської ОВА-3, депутату обласної ради – 2, Департаменту будівництва Черкаської обласної військової адміністрації – 2.

Світлана Орел наголосила на важливості підтримки керівництва області та району у вирішенні питання щодо термінового ремонту на даній ділянці автомобільної  дороги.

Сподіваємося що співпраця з обласною та районною владою дасть позитивний результат.