Колективи Драбівської громади переможці обласного конкурсі протяжної пісні «Над Чумгак-рікою»

Обласний конкурс протяжної  пісні  «Над Чумгак-рікою» за участю фольклорних колективів Черкащини в рамках Мандрівного фольклорного фестивалю «УЗВАР-фест».

Мандрівний фольклорний фестиваль „УЗВАР-фест“ проводиться на Черкащині з 2020 року за ініціативи відділу фольклору та етнографії КУ «ОЦНТ та КОР» Черкаської обласної ради з метою збереження, охорони та підвищення обізнаності населення громад про нематеріальну культурну спадщину області, популяризації серед дітей та молоді свят річного календарного циклу, піднесення ролі носіїв фольклорних традицій у формуванні патріотичної свідомості підростаючого покоління.

Організатори проводять цей культурно-мистецький проект згідно плану охорони елементу НКС «Протяжні пісні села Кантакузівки Шрамківської ТГ Золотоніського району Черкаської області». 4 листопада 2020 року цей елемент НКС був внесено до регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Черкаської області. Його носіями є мешканці села Кантакузівка та учасники народного аматорського фольклорно-автентичного колективу «Калинова родина» Кантакузівського СБК (художній керівник Ніна Петреченко). Конкурс названо на честь річки Чумгак, на березі якої розташоване село Кантакузівка Шрамківської ТГ.

Цьогоріч Драбівську громаду на обласному конкурсі протяжної  пісні  «Над Чумгак-рікою» представив Народний аматорський фольклорно-автентичний колектив «РОДОВІД» та аматорське фольклорне тріо Білоусівського сільського Будинку культури №1 Драбівської селищної ради.

27 травня в селі Канаткузівка пройшов гала-концерт Переможців. Приємно зазначити, що Народний аматорський фольклорно-автентичний колектив «РОДОВІД» (керівник Валентина Ткаченко) отримав найвищу нагороду фестивалю - Гран-прі, а тріо у складі Людмили Бондар, Валентини Яремич та Марії Селецької (керівник Людмила Бондар) отримали Диплом І ступеня.

Вітаємо переможців, бажаємо  творчій родині колективів  натхнення, міцного здоров'я та творчих досягнень!

Співайте на славу, співайте душею!