Дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час проведення підготовки, збирання врожаю та збереження зернових від пожеж

  • 214

Фото без опису

Липень — пора жнив. А це пожежо - небезпечний період. І відповідальність за майбутній хліб несемо ми всі, кожен громадянин нашої країни. Загрозливу обстановку створюють: спекотна погода, сухі хліба, енерго насичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах — кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо — можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил:

  • Слід провести перевірку технічного стану (мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалення) та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів (двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами), автомобілів (вогнегасником та штиковою лопатою), які будуть задіяні на збиранні та перевезенні врожаю. Техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах.
  • Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.
  • Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.
  • Передбачити розділення великих масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх прокосами не менше 8 м. шириною. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м. шириною.
  • Поблизу хлібних ланів необхідно встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісових насаджень смугою не менше 4 м.
  • Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
  • Необхідно забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади, відповідальним особам слід ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі які вказані в приписах та порадах держпожнагляду.

З метою недопущення втрат зернових в місцях збирання, зберігання та перероблення врожаю в 2023 році, виконанням організаційних та практичних заходів щодо збереження продукції врожаю від пожеж, Золотоніське  РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області звертається до всіх мешканців району з закликом: дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час проведення підготовки, збирання врожаю та збереження зернових від пожеж. У народі кажуть: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі».

 Фото без опису