Відповідальне батьківство – безпечне дитинство
Важливою проблемою сьогодення є формування відповідального ставлення до батьківства, від рівня і якості якого залежить здатність молоді повною мірою виконувати батьківські обов’язки, сприяти здоровому розвитку дитини в сім’ї, розвивати власну батьківську компетентність.
Усвідомлене батьківство – це взаємодія батьків чи осіб, які їх замінюють, між собою, з іншими членами сім’ї, включаючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного, гармонійного особистісного і соціального розвитку дитини на всіх етапах її життя.
Діти – це наш скарб. І від того, як ми їх виховуємо, що в них вкладаємо залежить їх розвиток та подальше життя. На жаль, дуже часто діти страждають від байдужості батьків та не відчувають від них підтримки. Саме тому під терміном «відповідальне батьківство» слід розуміти – це не лише хороше ставлення до дитини, не просто виховувати та водити її до школи, а з дитиною потрібно жити її інтересами, цікавитись її життям, приймати її такою яка вона є та розуміти її.
З метою формування, розвитку та удосконалення навиків відповідального батьківства фахівцями із соціальної роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради спільно з спеціалістом служби у справах дітей 06.07.2023 року було відвідано 5 сімей, в яких виховується 12 дітей на територіях сіл Білоусівка, Перервинці, Драбове-Барятинське та селища Драбів.
Працівниками соціальної сфери здійснено оцінку потреб однієї сім’ї, в якій виховується 2 дітей, де батьки зловживають алкоголем, не створюють належних умов проживання для дітей, оформлено договір про надання соціальних послуг соціального супроводу та представництво інтересів з родиною, в якій неповнолітня народила дитину, обговорено план соціальних послуг. Крім того, обстежено умови проживання дітей, що виховуються в сім’ях, що перебувають під соціальним супроводом та з’ясовано стан задоволення їх потреб.
З батьками малолітніх, неповнолітніх дітей проведено профілактичні мотиваційні бесіди щодо впливу вживання алкогольних напоїв батьками на психологічний стан дітей, формування їх світогляду; байдужого чи прихильного ставлення до дитини на бачення її моделі сім’ї в майбутньому; вчинення насильства в родині на становлення дитини, як особистості. Крім того, проконсультовано щодо порядку оформлення державних соціальних виплат, отримання безоплатної правової допомоги, суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, роз’яснено адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.