До уваги мешканців Драбівської селищної територіальної громади!
Лейкоз ВРХ – небезпека і для тварин, і для людей!
На території громади спеціалістами Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено щорічну весняну диспансеризацію великої рогатої худоби (корів) в приватному секторі. За результатами обстеження тварин було виявлено 7 голів позитивно реагуючих ВРХ на лейкоз.
Згідно Наказу №21 від 21.12.2007 року «Про затвердження Інструкції з профілактики та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу» визначені такі терміни:
1.2. ЛЕЙКОЗ ВРХ - інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин.
1.3. Збудником лейкозу ВРХ є онкогенний РНК - ВІРУС з родини ретровірусів, який має близьку генетичну й антигенну спорідненість з вірусом Т-клітинного лейкозу людини типів 1 і 2 та Т-клітинного лейкозу мавп.
1.7. Джерелом збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на
всіх стадіях інфекційного процесу захворювання.
ВАЖЛИВО: вірус лейкозу великої рогатої худоби (далі-ВРХ) подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей.
Велике прохання до мешканців громади, хто купує молоко в приватному секторі населених пунктів, запитуйте у власників тварин, яка кількість корів у них в особистому господарстві і перевіряйте ПАСПОРТ кожної корови на наявність відмітки про дослідження крові на лейкоз, бруцельоз, проведену туберкулінізацію і щеплення проти сибірки.
За даними проведеної роботи по диспансеризації, є випадки:
- власник тримає більше однієї корови, а на дослідження дає згоду лише на одну тварину, а молоко продає від усіх корів, в тому числі і від позитивно реагуючих тварин на ЛЕЙКОЗ, це стосується також і власників тварин які реалізують молочну продукцію на агропродовольчому ринку;
- коли в населених пунктах де в наявності особистого господарства одна корова і дана тварина годує весь населений пункт, а від весняної диспансеризації корів власники відмовляються.
НЕ НАДІЙТЕСЯ НА СУМЛІННІСТЬ ВЛАСНИКА ТВАРИНИ.
Якщо власники тварин відмовляються надавати вам інформацію про кількість тварин в особистому господарстві, а також про проведення щорічної весняної диспансеризації великої рогатої худоби звертайтеся до Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини (відділ в смт Драбів) за телефоном (047-38) 32-4-24.