Завершився національно - патріотичний фестиваль-конкурс «Магія українського вишиття»

Українська народна вишивка -  це цінне надбання культурної і матеріальної спадщини українського народу, важливе джерело вивчення його минувшини. Вишивка відображає особливості тривалих культурних творчих процесів різних історичних періодів, передає світоглядні уявлення та естетичні вподобання українців.

Тож, з лютого по червень 2023 року у Драбівській громаді проходив національно-патріотичний фестиваль-конкурс «Магія українського вишиття».

Учасниками Конкурсу були майстри з вишивки різного віку.

Конкурс проходив у таких номінаціях:

- старовинний вишитий рушник;

- сучасний обрядовий вишитий рушник;

- вишита робота літературно-художнього спрямування (портрети, вислови тощо);

- патріотична вишиванка або вишиті елементи одягу;

- оригінальна вишивка національного спрямування.

26 липня 2023 року відбулося підведення підсумків національно-патріотичного фестивалю-конкурсу «Магія українського вишиття».  Конкурсною комісією було вибрано кращі з кращих робіт майстрів Драбівської громади.

Як зазначила Драбівський селищний голова, голова журі Світлана Орел: «Такі конкурси дають можливість  передавати з покоління в покоління досвід та вміння творити голкою вишукані візерунки, зберігати та використовувати вишивку як унікальний феномен культурного надбання українського народу, виховувати національно-патріотичну свідомості українців, ну і звичайно виявляти та підтримувати талановитих майстрів нашої громади».

Перебуваючи з робочою поїздкою в громаді, виставку відвідав голова Золотоніської районної ради Борис Євмина.

Нагородження переможців фестивалю-конкурсу відбудеться під час урочистих заходів з нагоди Дня незалежності України.

Всім майстрам бажаємо творчого натхнення, радості від улюбленої справи і миру.