Соціальна робота з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах

Турбота про сім’ю, родину, попередження складних життєвих обставин є першочерговим напрямком роботи фахівців із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради. З метою виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, постійно проводяться виїзди у старостинські округи. Проте такі сім’ї виявляються не тільки під час виїздів. Інколи надходить інформація від небайдужих жителів громади про батьків, які безвідповідально ставляться до своїх батьківських обов’язків. За кожним таким повідомленням здійснюється візит у сім’ю та проводиться оцінювання потреб у соціальних послугах. Членам таких родин надаються соціальні послуги, в ході яких родини отримують від фахівців консультації у вирішенні  проблемних питань, спільно знаходять  шляхи виходу із складних життєвих обставин.

16.08.2023 року завідувачем відділення соціальної роботи та фахівцем із соціальної роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради було здійснено планове відвідування 9 сімей (19 дітей), що перебувають у складних життєвих обставинах, у селах Білоусівка, Перервинці, Драбове-Барятинське, Михайлівка та селищі Драбів. У всіх сім’ях проведено профілактичні бесіди щодо підвищення батьківського потенціалу, попередження домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, забезпечення дітей повноцінним харчуванням, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання дітей та недопустимості порушення їх прав. Крім того, надано консультації щодо основ раціонального використання сімейного бюджету та розподілу обов’язків між членами сім’ї.