На території громади проведено акцію «16 днів проти насильства»

  • 270

 Фото без опису

 

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Акція на території Драбівської громади розпочалася 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і тривала до 10 грудня – Дня прав людини. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

З 29.11.2023 року по 07.12.2023 року завідувачем відділення соціальної роботи, фахівцями із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради спільно зі старшим дільничним офіцером поліції ВПД № 1 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області, дільничним офіцером поліції сектору превенції ВПД № 1 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області проведено акцію «16 днів проти насильства» в  ЗЗСО І-ІІ ст. с. Митлашівка, ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Перервинці, ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Драбове-Барятинське, ЗЗСО І-ІІ с. Білоусівка, Левченківському НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад», Драбівському ліцеї імені С.В. Васильченка, ЗЗСО І-ІІ ст. с. Золотоношка, ЗЗСО І-ІІІ ст. імені двічі Героя Радянського Союзу І.Н. Степаненка с. Нехайки. Роботою охоплено 157 учнів та 18 дорослих.

У ході проведення акції спеціалістами КЗ «ЦНСП» Драбівської селищної ради з учнівською молоддю проведено відео лекторії з елементами бесіди на тему: «Жорстокість і насильство», під час яких продемонстровано соціальні відеоролики, презентацію на означену тему, обговорено з дітьми види насильства, причини, наслідки; хто найчастіше є жертвою насильства та кривдником; що робити, щоб запобігти насильству; правила, яких необхідно дотримуватися, якщо вже насильство відбулося; до яких урядових та неурядових структур необхідно звертатися в разі насильства в сім’ї чи школі. Поліцейськими громади роз’яснено про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення насильства.

Крім того, серед учнів проведено анкетування з метою розуміння учнями маштабів проблеми насильства  в умовах воєнного стану, роздано інформаційні матеріали.