Роз’яснення щодо того - хто несе відповідальність та за чий рахунок має здійснюватися ремонт доріг у Драбівській громаді

Шановні жителі Драбівської селищної територіальної громади!

Одним із основних питань, яке хвилює більшість жителів громади є автомобільні дороги. Отримуємо багато звернень від населення стосовно цієї проблемної для всіх теми. Тому хочемо більш детально зупинитися на ній, щоб надати роз’яснення щодо того - хто несе відповідальність та за чий рахунок має здійснюватися ремонт доріг.

Відповідно до статті 5 Закону України №2862 «Про автомобільні дороги», всі дороги поділяються на:

1) автомобільні дороги загального користування (вони в свою чергу поділяються на дороги державного та місцевого значення - класифікація та перелік яких затверджуються Кабінетом Міністрів України).

2) вулиці і дороги міст та інших населених пунктів;

3) відомчі (технологічні) автомобільні дороги;

4) автомобільні дороги на приватних територіях.

Згідно статті 10 Закону України «Про автомобільні дороги» державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.

Через територію громади проходять наступні автомобільні дороги, що мають своїх власників, а саме:

Вид дороги

Власник дороги (установа на балансі якої перебуває дорога)

Державні автомобільні дороги

Т2409 /М-03/-Драбів-Золотоноша

Служба автомобільних доріг у Черкаській області (Укравтодор)*

Т 2412 Софіївка – Драбів

Служба автомобільних доріг у Черкаській області (Укравтодор)*

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення (обласні та районні)

О 240201             кордон Київської області - Нехайки

Департамент будівництва Черкаської обласної адміністрації (відповідно до розпорядження Черкаської ОДА від 24.01.2019 № 51).  Функції замовника на здійснення закупівель робіт та послуг
із будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в межах Черкаської області делеговані ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області»

О 240203 Золотоношка - Криштопівка

О 240204 /Шрамківка - ст. Драбів/ - Перервинці

О 240207-2 Шрамківска-ст.Драбів

О 240208 /Драбів - Білоусівка/ - Бойківщина

О 240209 Драбів - Вершина-Згарська

О 240210 Драбів - Білоусівка

О 240212 / Т-24-09 / М-03/ - Драбів - Золотоноша/ - Нехайки-Жорнокльови

О 240219  Михайлівка - Бойківщина

С 240201 Козорізи - Перервинці

С 240202 Драбів - Білоусівка - Козаче

С 240204 Тополі - Левченкове

О 240531 Золотоноша-Вознесеньське-ст.Драбів

На основі вищевикладеного роз’яснюємо, що населені пункти громади з’єднано в основному автомобільними дорогами загального користування місцевого значення, які в свою чергу поділяються на обласні та районні.

До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що не належать до доріг державного значення та з’єднують адміністративні центри областей з іншими населеними пунктами в межах області, а також із залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон, місцями відпочинку.

До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що не належать до доріг державного значення та з’єднують адміністративні районні центри з іншими населеними пунктами, а також інші населені пункти між собою, з підприємствами, об’єктами культурного значення, іншими дорогами загального користування у межах району.

Комунальні дороги — це саме ті дороги, що знаходяться у власності Драбівської селищної ради, як правило, це дороги в середині населеного пункту. Протяжність даних доріг в межах громади складає 301,2 км.

У разі виявлення проблем з утримання доріг надаємо номера відповідних балансоутримувачів (власників):

Шановні жителі громади!

Селищна рада, виконавчий комітет на стоїть осторонь даної проблеми, але разом – ми потужна сила.

Дякуємо за розуміння та співпрацю. Разом до Перемоги!