ПРОБЛЕМА БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН МОЖЕ ВИРІШИТИСЬ ТІЛЬКИ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

  • 104

 

 

Фото без опису

Бездомні собаки, які так часто викликають в нас жалість і симпатію, можуть становити суттєву небезпеку і загрозу. Існують серйозні проблеми, пов'язані з життям бездомних тварин. І в першу чергу, це сама наявність тварин, які не мають господарів і місця проживання.

Наявність бродячих тварин істотно впливає на естетичний і культурний стан населених пунктів. Брудні і зарослі собаки, з лякаючим гавкотом і хижим поведінкою створюють несприятливе атмосферу в населених пунктах.

Більшість бездоглядних собак, на яких скаржаться мешканці громади, є, насправді, такими, що мають власників, тому виникає необхідність впливати на господарів домашніх тварин і заборонити їм випускати собак в самовигул, так як це візуально збільшує кількість безпритульних собак, що викликає роздратування жителів, а також створює загрозу укусів для людей. Розпізнати безпритульних від тих, які мають власників неможливо, так як на багатьох собаках немає нашийників.

Досить складно вирішувати цю проблему, адже погляди кардинально різняться між тими, хто вбачає в безпритульних тваринах явище небезпечне для мешканців і тими, хто стоїть на варті захисту прав тварин.

Нагадаємо деякі обов’язки громадян, які утримують домашніх тварин  згідно Закону Країни «Про захист тварин від жорстокого поводження», рішення від 22 жовтня 2019 року №7-3/VІІІ сесії Драбівської селищний «Про затвердження Правил утримання домашніх тварин на території Драбівської селищної ради» (далі-Правила), зобов'язані:

- забезпечувати домашнім тваринам необхідні умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог чинного законодавства;

- забезпечувати своєчасне надання домашнім тваринам ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);

- тримати сторожових собак у вольєрі або на прив'язі і спускати їх з неї лише в закритих дворах із висотою огорожі, що виключає можливість втечі. Про наявність таких собак застерігати написом біля входу та по периметру об'єкта або території;

- забезпечити наявність намордника (для собак та інших тварин, які мають потенційно небезпечний характер), поводка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;

- забезпечити наявність нашийника  з ідентифікуючими позначками;

- прибирати екскременти за своїми тваринами;

- у разі неможливості подальшого утримання тварини передати її за можливістю у власність до іншої особи або застосовувати методи евтаназії (гуманні методи умертвіння тварин, що виключають їх передсмертні страждання);

- негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров'ю людині або іншим тваринам та негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила такі дії, у ветеринарну установу для огляду;

- регулювати приплід тварин, у тому числі шляхом біостерилізації (позбавлення тварини хірургічним або біологічним способом здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності) та ін.

За порушення правил утримання собак та котів статтею 154 Кодексу України про адміністративне порушення передбачається попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проблему безпритульності тварин необхідно вирішувати комплексно спільно з зоозахисними, благодійними та волонтерськими організаціями. Як показує досвід співпраця з такими організаціями, активними та небайдужими громадянами дає плідні результати.

Шановні громадяни! Проблема безпритульних тварин тонкою ниточкою веде до нас, людей. І людяність проявляється саме від вміння поводитися з братами нашими меншими, від милосердя і чуйності серця, від вміння піклуватися про тих, хто цього потребує. Перш ніж нарікати на наслідки будь-яких негативних явищ у нашому суспільстві і в оточуючому нас середовищі, задумайтесь про те, хто ж саме є їх причиною.

Позитивні зрушення починаються і залежать від кожного з нас!