Відзначили 40-й річний ювілей Нехайківського історико-краєзнавчого музею
Люди ніколи не ставились байдуже до свого минулого, бо саме в ньому містяться витоки нашого сьогодення та майбутнього. Хто ми? Звідки прийшли? Ці одвічні питання хвилюватимуть людство допоки світ стоїть, і хто знає чи спроможеться воно дати вичерпні відповіді.
Сьогодні, в Драбівській громаді відзначили 40-у річницю з дня відкриття Нехайківського історико-краєзнавчого музею. Здавалося б, 40 років – це зовсім небагато, проте, це ціла сторінка в історії музею, достатній проміжок часу, щоб сказати, що задум ентузіастів, відданих патріотів своєї землі, глибоко вкорінився в нашій громаді і дає рясні плоди.
На урочистий захід завітала Драбівський селищний голова Світлана Орел, яка привітала всіх присутніх з ювілеєм музею, подякувала за роботу, а для покращення роботи музею вручила його директору Наталії Шепель цінний подарунок – ноутбук. Зі святом односельчан також привітав староста села Єгор Вигулярний.
Нагадаємо, що ініціатором створення музею був колишній директор Нехайківської середньої школи, відомий краєзнавець, Деркач Володимир Григорович. Безмежна любов до рідної землі спонукала Володимира Григоровича до вивчення історії села Нехайки. Він їздив в обласний, республіканський архіви, вишукував згадки про село, щоб увічнити його історію. Міг годинами з гордістю розповідати про «Особливе село – рідне, козацьке, вільне, батьківщину двічі Героя Радянського Союзу І. Н. Степаненка». Так і виникла думка про створення музею, документи для якого він збирав 18 років. Завдячуючи ініціативі й наполегливості краєзнавця, підтримці місцевого колгоспу, педагогічного й учнівського колективів Нехайківської середньої школи, громадськості села, 2 травня 1984 року, у приміщенні старої школи було відкрито сільський історико-краєзнавчий музей.
Сьогодні експозиції музею розміщені в 11 залах. Нині в цих просторих, красиво оформлених кімнатах на відвідувачів чекають близько 1200 естетично оформлених експонатів, які постійно оновлюються і доповнюються новими матеріалами. Кожен відвідувач має змогу з ними ознайомитися, доторкнутися до культурно-історичних цінностей і духовної реліквії рідного краю.
Під час проведення заходу хвилиною мовчання вшанували захисників та захисниць України та в знак пам'яті висадили на території музею калину – плоди якої стали символом мужності і незламності духу людей, що віддали своє життя боротьбі за Україну.
Свою творчість на святі всім дарували аматори мистецтва Драбівської громади.