Насильство в родині – негідний приклад для дитини
Домашнє насильство має глибокий вплив на життя людини. Воно має комплексні наслідки, які торкаються фізичного здоров'я, соціального добробуту та психологічного стану тих, хто пережив насильство, впливаючи також на їхніх дітей, близьких і суспільство загалом. Усвідомлення та глибоке розуміння цих наслідків є ключовим для надання ефективної підтримки та допомоги особам, що стикаються з такими ситуаціями. Реакції людей, які зазнали домашнього насильства, є абсолютно природними і заслуговують на увагу та співчуття. Водночас, сам акт домашнього насильства є категорично неприпустимим і вимагає рішучих дій з боку всього суспільства.
Тим, хто постраждав від домашнього насильства, необхідна постійна підтримка та практична допомога, щоб допомогти відновити контроль над своїм життям, до тих пір, поки вони не зможуть знову відчути безпеку та спокій. Тому, з метою надання кваліфікованої соціальної підтримки потерпілим та кривдникам, профілактики повторних проявів насильницьких дій в сім’ях, усунення їх причин та умов, що сприяють вчинення насилля, підвищення рівня обізнаності та розуміння серед дорослих членів сімей наслідків домашнього насильства, надання психологічної підтримки, допомоги та необхідних соціальних послуг потребуючим, 22 травня поточного року завідувачем відділення соціальної роботи та фахівцем із соціальної роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради спільно з поліцейським офіцером Драбівської територіальної громади відвідано 6 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах через факт вчинення насильства в сім’ї, в яких виховується 5 малолітніх/неповнолітніх дітей, з них 2 дітей, які зазнали психологічного та фізичного насилля. Означені сім’ї проживають в селах Драбове-Барятинське, Митлашівка та селищі Драбів.
Під час проведення соціальної роботи працівниками Центру та поліцейським проведено з отримувачами соціальних послуг інформаційні бесіди щодо запобігання та протидії домашньому насильству, надано консультації щодо налагодження взаєморозуміння, емоційних контактів та поваги один до одного в родині.
До того ж, батькам наголошено про те, що насильство несе дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти тощо, і діти з таких сімей, у яких практикується насильство, відчувають постійний психологічний дискомфорт, для них це справжня трагедія адже переживають відчуття страху. Цей страх може проявлятися різним чином: від занурення в себе та пасивності до проявів насильницької поведінки відносно інших, слабших від них осіб.
Батьки мають усвідомити, що найважливіша умова успішного виховання - становлення правильних стосунків з дітьми, а основа спілкування в сім’ї – доброзичливість, довірчі відносини. Тож останнє, про що не слід забувати: «Якщо дитина не відчуватиме, що ваш дім безпечний для неї і належить їй теж, вона зробить своїм домом вулицю».