14 червня - Всесвітній день донора крові

  • 487

Фото без опису

14 червня у світі відзначають День донора. Всесвітній день донора заснували ВООЗ і Червоний Хрест у день народження Карла Ландштейнера - австрійського лікаря, який відкрив групи крові.

Повномасштабне вторгнення російської армії в Україну докорінно змінило все наше життя. Незважаючи на всі жахіття, ми демонструємо справжні дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю. Війна — жахіття з безліччу жертв та поранених. Оперативний збір донорської крові — життєво необхідна можливість тилу врятувати якомога більше постраждалих.

Щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці та цивільні, яким ми можемо допомогти, здавши кров, котра рятує життя. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і ми можемо зробити свій вклад у цю перемогу. Донорської крові потребують і цивільні, які постраждали від воєнних дій. Війна не скасувала і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів.

Донорська кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні:

пологовим будинкам — для компенсації крововтрат породіль під час складних пологів;

військовим шпиталям — кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас;

хірургічним відділенням — переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій;

опіковим центрам — потрібні постійні трансфузії плазми як основної рідини, що допомагає відновитися після опіків різного ступеня;

онкологічним відділенням — дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування.

Кров та її компоненти потрібні:

пацієнтам, які мають захворювання крові (анемія, гемофілія та інші);

людям із хронічними недугами, для яких компоненти крові є життєво необхідними;

жертвам серйозних аварій, нещасних випадків, стихійних лих тощо.

Кому можна і не можна здавати кров

Не кожна людина може пожертвувати кров. Для цього потрібно відповідати кільком критеріям. Перед тим, як стати донором крові, потрібно здати аналізи в центрі крові та чесно відповісти на запитання анкети.

Всі правила щодо того, кому можна, а кому не можна здавати кров для донорства, регламентовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Деякі клініки можуть висувати власні вимоги, але їх можна оскаржити.

Основні вимоги для донорства крові такі:

Вік. Донором можна стати у віці від 18 до 65 років. За словами Крапівнер, на розсуд медичного фахівця, за хорошого стану здоров'я кров можуть взяти з 16 і після 65 років.

Вага - не менше 50 кілограмів.

Нормальний кров'яний тиск.

Результат аналізів. Перед забором крові потенційному донору безкоштовно проводять аналіз. Важливими є хороші запаси заліза, вітаміну В12. Експертка вказує, що в жінок гемоглобін має становити щонайменше 120, у чоловіків - щонайменше 130.

В день донації важливо мати гарне загальне самопочуття, людина також має бути повністю здоровою після всіх захворювань, приміром, вірусних інфекцій, ангіни або герпесу на губі.

Бути донором – почесна і благородна справа! Робити добро легко!

Пам’ятайте: лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лих.